Pólófonalak a legnagyobb választékkal
A pólófonalak
800-850 gramm/ tekercs, 80% pamut és 20% elasztikus újrahasznosított anyagból készülnek, 140 méter
Egyenletesek, de csomóval találkozhattok benne, hiszen 140 méter anyagról van szó.
Én ilyenkor kivágom a csomót és, mintha új színnel dolgoznék, a munka hátoldalán láthatatlanul eldolgozom őket.
Kiváló török anyagból készülnek, aki kipróbálja nem fog csalódni benne!
Ára: 1.800,-Ft
Mire jó a pólófonal?
Sokféle szín, anyagminőség jellemzi a pólófonalakat. amelyekkel igazán kiélheted a kreativitásodat alkotás közben. Olyan alapanyagok ezek, amelyek nem felelnek meg a hagyományosan vett sztendertizált normáknak, emiatt pedig igazi kihívást jelenthetnek a felhasználóknak.
Mi az a pólófonal?
A pólófonalak lényegében a textilipar melléktermékei, amelyeket hulladékként kezelnek a gyártás során. A feldolgozók ezeket az jellemzően szélezésből megmaradt anyagdarabokat felvásárolják majd gondos átnézés és válogatás után tekercselik.
Milyen „fonal" a pólófonal?
A pólófonal egy vastagabb kicsit rugalmas textil csík, ami kiválóan feldolgozható horgolással, kötéssel és még számos más kézműves technikával. Jellegéből adódóan az elérhető fonal színe és mintája mindenkori divatízléstől függ, csomók és egyéb tökéletlenségek pedig a fonal jellegéből adódóan előfordulhatnak. Mivel többféle alapanyagból készülnek, ezért az egyes gurigák különféle vastagságúak, tapintásúak, súlyúak és hosszúságuak lehetnek. Az általunk forgalmazott fonal különböző európai beszállítóktól származik, mint a Tek-Tek vagy a Kreativ. A gurigák súlya eltérő, 500-800g, attól függően milyen alapanyagból készültek, a jellemző a 700-800g körüli súly. A fonal hossza is változó, ami szintén az alapanyagtól függ, 55-120m közt váltakozik, jellemzően 100m körül van, de az általam forgalmazott fonalak súlya 850g körüli és 140 méter
Miért jó a pólófonallal dolgozni?
Imádni fogod használni a pólófonalat, mivel puha, vastag és könnyen kezelhető, a munka pedig nagyon haladós ezekkel a textil csíkokkal.
Sokszor szokták kérdezni, hogy mire is jó a pólófonal. A pólófonal nagyon sokrétűen felhasználható alapanyag amiből a táskáktól kezdve, a lakás dekorációkig számos dolog készülhet, pl szőnyegek, párnák, tároló kosarak, puffok, falikárpítok is.
Mivel a pólófonal 6 mm - 10 mm tűvel is feldolgozható, nagyon haladós a velük való munka. Egy-egy táska, kosárka vagy kicsi szőnyeg pár óra alatt el is készülhet.
Az, hogy a szélezésből megmaradt anyagok milyen tulajdonságokkal rendelkeznek milyen vastagok, milyen a minőségük egyrészt azon múlik, hogy mi jellemzi az alapanyagokat, másrészt a szélezést végző gép adottságai is meghatározóak. Kézenfekvő, hogy egy eredetileg vastagabb alapanyagból nem tudnak olyan csíkot vágni ami a végén vékony lesz, ahogy egy vékony anyag soha nem adhat vastagabb eredményt.
Meghatározó az alapanyagok fajtája is, hiszen mindegyik más és más előnnyel vagy hátránnyal jár. A pamut, a len, a nylon, a viszkóz, a poliészter,a jersey és még sokféle anyag lehet a ruhagyártás alapanyaga. A pamut általában nem vagy csak kevéssé rugalmas, míg a jersey, nyúlósabb, elasztikusabb fonalat ad a magas elasztán tartalmának köszönhetően. A rugalmasabb anyagokkal könnyebb dolgozni, de a végeredménynek nem lesz olyan tartása, mint mondjuk egy magasabb pamuttartalmú alapanyagnak.
A pólófonal ezen tulajdonságai okozzák azt, hogy nem egy sztenderdizált normáknak megfelelő anyagnak tekinthetőek, hanem egy nagyon sokféle, kisszériás alapanyagnak, ami különböző fonalvastagságban és színekben kaphatóak. A gyártás folyamatából adódik, hogy az alapanyag, amiből a fonalgombolyagok készülnek, végesek – ezért ugyanolyan színű vagy mintájú fonalat két egymást követő szállítmányban sem tud reprodukálni a gyártó, így a forgalmazó sem.